Časté dotazy

Jaký rozdíl je mezi modely Be Reader a Slastik u dioptrických brýlí?

Modely Be Reader nemají pásku okolo hlavy ohebnou, nedají se složit do pouzdra, stále si udržují tvar jako když jsou zavěšené na krku a neobepínají těsně hlavu. Modely Slastik mají pásku okolo hlavy pružnou, hlavu těsně obepínají a lze je složit do pouzdra.

Lze dioptrické brýle zakoupit s jinou sílou čočky pro každé oko?

Nelze. Dioptrické brýle se prodávají se sílou čočky +1,0 +1,5 +2,0 +2,5 +3,0 +3,5 a bez korekce zraku, tzn. s nulovou dioptrií, to vždy pro obě oči. Tyto čočky lze nechat nahradit u optika za jiné dle individuálních potřeb.

Pro koho jsou určeny modely s označením Fit?

Tyto modely jsou určeny pro osoby s dlouhými vlasy nebo při nošení helmy. Pásek je posazen níže a nepřekáží. 

Co si představit pod označením sluneční filtr kategorie 3?

Všechny modely Slastik mají sluneční filtr kategorie 3. Obecně se sluneční filtry dělí do pěti kategorií dle propustnosti světla. Čím je číslo vyšší, tím brýlové čočky propouští méně světla a jsou tmavší. Propustnost světla u kategorie 3 je od 9 do 18 %. Tato kategorie je ideální na léto. Brýle s tímto slunečním filtrem však nejsou vhodné pro nošení za šera nebo horších světelných podmínek.

Co znamená UV 400?

Označení UV 400 znamená, že brýlové čočky jsou nepropustné pro světlo o vlnových délkách menších než 400nm. Tyto škodlivé vlnové délky nejsou okem pozorovatelné, proto vidění zůstává neovlivněno, ale oči jsou chráněny proti UV záření.  

K čemu jsou dobrá polarizovaná skla u slunečních brýlí?

Polarizovaná skla (technologie Long Life Polarized®) eliminují odlesky z vysoce odrazivých povrchů jako jsou vodní plochy, asfalt a sníh a tím zajišťuje perfektní viditelnost. Tuto úpravu oceníte zejména v situacích, kdy je slunce nízko nad horizontem nebo je okolí plné mokrých lesklých ploch.

K čemu je dobrá vrstva HG-1600?

Vrstva HG-1600 eliminuje duhový efekt. Tuto vrstvu mají na sobě všechny sluneční polykarbonátové čočky. Duhový efekt vzniká na tomto typu čoček v důsledku nanesení dalších vytvrzujících vrstev. Díky vrstvě HG-1600 uvidíte ostřeji a barvy budou jasnější.

Co je Water Proof 365?

Technologie Water Proof 365 je super hydrofobní vrstva, která umožňuje tekutině sklouznout bez zanechání stop a skvrn na čočce, chrání čočku v drsných podmínkách a poskytuje perfektní vidění.

Mohu zakoupené brýle vrátit?

Můžete. Na vrácení zboží máte 14 dní. Peníze za nepoužité a nepoškozené zboží vracíme zpět.

Jaká je záruční doba na prodávané zboží? 

Na všechny brýle poskytujeme 2-letou záruční dobu.